| Gentleman_2265 a întrebat:

Va rog, daca stie cineva cum pot parola un folder pe calculator? Spre exemplu, am un folder cu poze, si nu imi permit ca altcineva sa le vada. Mentionez ca fratele meu are acces la calculator.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Eu zic ca cel mai eficient lucru e sa-l arhivezi cu winrar folderul si sa pui parola pe arhiva.

| spy2o a răspuns:

Il ascunzi:click dreapta->properties->hide->ok...si ca sa fie vizibil din nou intrii in control panel->folder options->view->show hiden files, folders and drivers...si voila, asta e tot, succes

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Mda era un program.laughing
poate mai multe...
dar, pe asta l-am avut si eu

Folder Lock

thumbs up

| AaaMoods a răspuns:

Nu stiu daca se poate parola doar un folder dar stiu cum sa parolez o partitie intreaga!
Dai click dreapta pe partitie si dai pe ``Turn on BitLocker``
Succes! Funda pls
!