| Vladut-Alexandru_Joldes_2000 a întrebat:

Vreau sa conectez un PC cu iesire VGA la un TV cu intrare HDMI, si am gasit un adaptor (link: http://www.emag.ro/adaptor-a-hdmi-vga-3-5-mm-jack-stereo -negru-hdmivgao-b/pd/DYQC7MBBM/ ) dar nu stiu daca functioneaza corect pentru ca acolo spune ca transforma semnalul digital(HDMI) in analog(VGA), nu invers. Spuneti-mi va rog cum sa fac; mi-e teama sa nu fie doar din HDMI in VGA. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

O sa-ti functioneze, dar numai ca nu vei avea sunet pe acel TV.