| CatalinD03 a întrebat:

Vreau sa imi fac server minecraft! Ideea este ca stiu cum sa imi fac am mai avut dar cand nu aveam Router.
Dupa ce mi-am luat Rotuer nu mi-a mai mers serverul de minecraft.
Am incercat Port Fordwaring cu de toate niciunul n-a mers ce pot face?
Folosesc programul Simple Port Fordwaring si sa ii dau update router? ce se poate intampla daca ii dau se pierde configurarea?
Ajutati-ma va rog dau funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-l cu Hamachi.

| RadikalGamer a răspuns:

Ce router ai? Eu am TP-LINK și merge totul perfect. Nu trebuie programul, se poate face direct din router. Dacă nu prea te pricepi bagă ID-ul meu de Skype (radikal.gamer) și o să te ajut.
Poți face și o rețea de Hamachi pe care să intre prietenii tăi, dai drumul la server și vă jucați, dar merg doar 5 prieteni în varianta Free.

| user123456789 a răspuns:

Este necesar să deschizi porturile specifice Minecraft-ului (nu stiu care sunt acelea, vezi tu) si le scrii la TCP/IP