| CA2015 a întrebat:

Vreau sa imi iau un aparat foto dslr sau mirrorless
Sunt nou in domeniu
Ce camere recomandati sa fie pana in suma de 2000ron
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| nuivoiesăspun a răspuns:

Nici eu nu sunt expertă în fotografie, dar îți spun cam ce-am făcut eu:
Acum un an voiam să-mi cumpăr un aparat de fotografiat. Am găsit la Yellow store un Nikon D5200 + obiectiv kit 18-55mm. Este un DSLR. Am dat 2000 de lei. Ulterior mi-am mai cumpărat și un obiectiv 55-200mm (1600 lei)

Eu sunt foarte mulțumită de aparat. Face poze foarte bune, dacă vrei să faci poze bune poți citi pe net tot felul de sfaturi de la fotografi mai experimentați despre cum să-ți faci setările aparatului. Eu îți recomand același aparat dacă ești la început. E foarte ok pentru începători și nici nu este foarte scump.
Sper să-ți fie de folos!