anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa imi pun internet de la rds prin modem cu wireless, sa raspunda doar cei care au asa ceva si sa imi ziceti cum merge

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are cea mai buna viteza dintre toti furnizorii acolo unde exista acoperire!(din ce am observat)
Merita, dar inca are acoperire cam slaba in toata tara. Cu timpul va face cu Vodafone, Orange...ce a facut cu Romtelecom.
Stick-ul USB(modem wireless) are un soft pe el, se instaleaza singur la prima conectare pe un PC. Softul e facut de ZTE Corporation(China). Mai are momente in care se deconecteaza subit, nu mai receptioneaza semnal... daca se incalzeste prea rau atunci la fel e posibil sa se deconecteze. La mine a rezistat 1 an de zile, de cand il am. L-am luat pe gratis, fiindca am abonamentul Fiberlink2 la RDS/Digi. Uite, de exemplu, TPU.ro se incarca de la 0 cam in 5 secunde cu modem-ul. In general, am reusit sa vad cam orice video pe YouTube fara sa fie nevoie sa pun pauza ca sa astept sa se incarce pana la capat. Insa, daca alegi sa vizionezi ceva in format HD atunci e alta treaba!