| Paeki a întrebat:

Vreau să îmi schimb pasta de la procesor la un laptop Lenovo doar ca nu pot deconecta bateria. Bateria are un cablu prin care e conectată dar nu găsesc mufa. E ascunsă undeva și nu ajung la ea. E vreo problemă dacă schimb pasta cu bateria conectata?

5 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Nu este nicio problemă. Scoate cablul de alimentare și schimbă pasta de pe procesor.
Curăță bine cu alcool izopropilic sau cu un șervețel umed restul de pastă de pe procesor, apoi aplici pasta nouă.

| Frank51 a răspuns:

Nu cred ca ar fi mare problema.

| Digikey a răspuns:

Dupa ce schimbi pasta daca nu mai porneste cel putin ai pasta noua.

Bula
| Bula a răspuns:

Du-ti laptop-ul la curatat la profesionisti! Cu cca. 100 lei ai rezolvata problema.
In caz contrar, daca procedezi cum au scris unii de mai sus, risti sa-l strici definitiv si iremediabil.

| Paeki explică:

Mulțumesc mult pentru răspunsuri!