| RaulB1997 a întrebat:

Salut,vreau sa stiu daca pot sa pun 2 SSD-uri in pc dar fiecare cu o singura partitie.Adica partitia C pe unul si partitia D pe altul. Daca se poate, trebuie sa fie de la acelasi producator? Momentan am doar un Intel de 240gb, dar ma gandesc sa extind memoria cu mai un SSD.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, se poate. Dacă va fi același model sunt șanse mai mare să le pui în RAID dar pe tine nu asta te interesează.
În cel mai rău caz o să ai bătăi de cap cu SSD-ul bootabil în sensul că BIOS-ul sau UEFI o să le schimbe. Va trebui să vezi cum le conectezi la placa de bază astfel încât să nu ai problema asta.
Exemplu: Conectezi SSD cu OS în SATA 0 și SSD pentru stocare pe SATA 1.