| N1kolas a întrebat:

Memoria ram este memoria cpu? Daca, da pot ca sa extind memoria cpu cu o placuta mai mare de ram? La mine memoria cpu este tot timpul 100% si vreau sa stiu daca pot s-o extind cu o placuta mai mare de ram. Dau funda!

Nu stiu daca am pus corect categoria!winking
Daca nu, imi cer scuze

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Salut, cat traiesti sa nu mai spui ca vrei sa maresti memoria ram la cpu, cpu=procesor, el are ale lui integrate si nu poti sa faci nimic, ceea ce vreau tu sa schimbi este memoria RAM din placa de baza, si da poti sa o schimbi, numia cu o conditie, sa fie de aceeasi frecventa (recomandat) si sa fie acelasi tip de DDR, daca tu ai DDR, DDR trebuie sa pui, daca ai DDR2, DDR2 trebuie sa pui, daca ai DDR3, pai DDR3 trebuie sa pui, si asta nu nelimitat, depinde cat suporta placa de baza, max 4Gb, max 8Gb, depinde