| Mihai1810 a întrebat:

Salut,
Vreau sa vand un produs, il voi trimite prin curier. Cum se procedeaza? Costul transportului va fi suportat de cumparator. Mersi anticipat

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la sediul lor și zici ca vrei sa trimiți un colet cu plata la destinație. Completezi niște formulare și o zi bună. Dacă destinatarul îți refuza coletul, tot tu va trebui sa plătești transportul. Încă o data o zi buna.

| anonimg a răspuns:

Lucrul acesta îl stabilești cu firma de curierat.
Firma de curierat îți va opri tie banii de transport, iar aceasta ți-i va da înapoi când îi va lua de la cumpărător. Dar trebuie să vorbești cu firma de curierat pentru lămuriri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chemi un curier acasa, ii dai pachetul, ii spui ca transportul se plateste la destinatie si ii spui cat vrei ramburs