| Vasyys a întrebat:

Salut, windowsul si-a facut update pana la umplerea memoriei din c (vreo 5 gb) acum am memoria plina imi da eroare cand dau sa se instaleze updaturile si nu pot opri sa nu-si mai faca update imi apare pe butonul de ok un scut si nu pot da ok la never check for updates, ce pot sa fac?

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Clkick dreapta pe partitia C in explorer, properties, Disk cleanup, Clean up system files, bifezi Temporary files, thumbnails si altele care mai sunt pe acolo si dai OK.
Ar trebui sa se faca ceva spatiu.
Dupa aceea, se poate mari partitia C cu spatiu din D, folosind un manager de partitii cum e MiniTool Partition Wizard Free daca exista o partitie D si daca exista spatiu liber in D. Se micsoreaza D cu cativa GB cu deplasare spre dreapta, iar spatiul liber ramas intre C si D se va adauga la C prin extinderea lui C spre dreapta pana la D.