| RM a întrebat:

Am de ieri o problema cu calculatorul. Cand am vrut sa il inchid, la butonul rosu pentru inchidere aparea un scut care zicea ca trebuie sa instalez niste update-uri. Am dat sa le instaleze. In C aveam peste 1 giga memorie iar dupa ce s-au instalat acele update-uri si am pornit pc-ul nu mai aveam deloc spatiu si imi tot aparea disk cleanup. Am curatat cu ajutorul programului si m-am ales cu 283 de mega. Insa, acesti 283 de mega scadeau la fiecare secunda si in maxim 1 minut iar am ramas fara spatiu. Si indeferent ce fac tot asa se intampla. Plus ca mai imi apare ceva cum ca trebuie sa dau restart la pc ca sa mearga update-urile. Am facut asta de 2 ori si tot apare de fiecare data cand pornesc pc-ul. Si scutul acela nu mai dispare de la butonul rosu de inchidere. Daca poate cineva sa imi spuna cum scap de acele update-uri care cred eu ca sunt problema sau sa-mi spuna care e problema si cum scap de ea. MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Simplu
start - all programs blabla - accesories - system restore - restore my pc to an earlier date : si alege si tu ziua inainte de a da update la alea, sau chiar mai devreme de atat. ceao

| waXonwaXoff a răspuns:

Foloseste CCCleanerul pentru el e cel mai bun in "curatarea" PC-ului.Si o sa te alegi si cu mai mult spatiu.http://www.videotutorial.ro/?tag=ccleaner
Sau Incearca Disk defragmenter
http://www.videotutorial.ro/? p=103
dar cel mai bun e CCCleaner.

| Azm a răspuns:

Pe viitor deselecteaza optiunea "windows update", asta te va scuti de multe neplaceri. In acelasi timp, partitia pe care instalezi windows-ul trebuie sa aiba minim 20 Gb, ca sistemul de operare sa ruleze fara probleme. In partitia in care ai sistemul de operare, instaleaza doar programele utilitare. Documentele, jocurile si altele, sa le ai in partitia D. Acum insa, sterge toate temporalele din
C:\Documents and Settings\XXXXXXX\Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\XXXXXXX\Local Settings\Temporary Internet Files
C:\WINDOWS\Temp
XXXXXXX este numele tau de user