| Artemisia a întrebat:

Eu cand inchid PC-ul il dau pe Hibernate.Acum de ceva timp, cand il deschid imi apare:
Status:00000000000000000
Fatal error
Si imi scrie ca Windowsul nu poate sa revina din modul hibernate.
Apoi trebuie sa dau start Windows ca sa mearga.
Pana acum nu a facut asa.
De ceva zile in timp ce lucrez pe el imi apare un ecran albastru pe care scrie ca Windowsul are o eroare si de aceea trebuie sa se inchida si mai nu stiu ce.
Ecranul albastru aparea de obicei cand aveam memoria plina, dar dupa ce stergeam porcariile de pe PC numai aparea.
Ce sa fac?
Va rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| necdannec a răspuns:

Sal
Erorile de genul 00000000... sunt genetate de memoria ram. Tu cand ii dai "hibernate " tot ce e deschis se incarca in memoria ram, astfel ea ramane incarcata aproape de maxim (functie de capacitate ) in momentul in care vrei sa pornesti pc ul iti genereaza eroare. Nu e de speriat si nici nu e cazul sa iti schimbi memoria din cauza asta. Recomandarea mea e ca in momentul in care pleci de la pc sa il inchizi din soft "start/shut down"

5 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Pai cred ca ai o problema cu windowsul.Parerea me ar fi sa schimbi windowsul si sa formatezi toata memoria PC-ului,

| Ileana_6025 a răspuns:

Incearca un Restore Point, adica toate programele si setarile calculatorului se vor intoarce la o data anterioara, cant totul -a fost ok
selectezi tu data in functie de ce Resore Point-uri a facut Windows de-a lungul timpului (daca a facut) happy
sper ca te-am ajutat

| MeAndMe1000 a răspuns:

Poi,nu il mai da pe hibernare, da inchide.Stiu pentru ca si mie mi-a facut la fel cand dadeam hibernare, dar dupa ce dadeam inchide nu mai aveam absolut nici o problema.

| ChivuDanut a răspuns:

Reinstaleaza placa de baza

| AntiF a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death
Nu il mai dai pe hibernare, il stingi.