| andrei056 a întrebat:

Salutare algoritmii elementari care se invata in liceu sunt valabili pentru orice limbaj de programare?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Matalogu a răspuns:

Nu, tot ce înveţi in c++ e valabil doar pentru c++, daca incerci sa le combini (de ex Pascal cu C++ sau Java) nu o sa-ti iasă nimic

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Matalogu):

Hai sa nu ne exprimam daca nu stim nimic despre subiect. Ai idee macar ce e ala un algoritm?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Algoritmica e independenta de limbaj. De aia prima data inveti algoritmii in pseudocod