| Ciprikao a întrebat:

M-am apucat de programare in C++. Am nevoie de un site cu algoritmii elementari, gen inceput de clasa a zecea, dar sa fie in C++, nu Pascal sau C.
Va rog mult de tot. Si daca se poate, sa fie explicate amanuntit si sa nu intre direct in "void", cum am vazut eu pe net pana acum...
Fundita.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Proasta abordare alegi, mai ales ca nu ai habar de programare. nu trebuie sa inveti algoritmii pe de rost intr un limbaj de programare. Invata algoritmii in sine, independent de limbaj si pe urma pune i singurel in practic in ce limbaj vrei tu

| Radu284 a răspuns:

Cum adica in C++ si nu in C? Vrei sa fie algoritmi OOP?

| biuuuu a răspuns:

Uite ai aici cativa algoritmi elementari pe care am apucat sa ii scriu in Code::Blocks :
http://www.girlshare.ro/3489048237.4
Ai aici minim/maxim/interschimbare/euclid/baze de numeratie/siruri recurente/afisare cu format etc