| Ferii a întrebat:

Salutare, am 2 monitoare si cand incep sa ma joc dupa 30 de min incep sa flicare amandoua si nu mai pot face nimic.
Ce sa fac?
(amd radeon rx590 8gb)

5 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Verifica bine cablurile din spate de la calculator si dd la monitor.

Bula
| Bula a răspuns:

E posibil ca procesorul (CPU) sau videoprocesorul sa se supraincalzeasca, ceea ce duce la "franare" prin protectie termica.
Verifica temperatura CPU si GPU in momentul cand incepe sa faca flick-uri.

| Ferii explică (pentru Bula):

Cu ce program pot sa vad? temperaturile? am amd ryzen 5 2600x

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ferii):

Poti folosi programul "HwMonitor" sau altul, vezi aici:
http://playtech.ro/......nte-optime

| Bizon95 a răspuns:

Incearca sa te joci pe un singur monitor si pe celalalt sa il deconnectezi complet, daca NU face la fel atunci e cel mai probabil sursa sau temperatura placii video