| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am o curiozitate, imi arata ca am Total Graphics Memory 6200 MB.

http://s27.postimg.org/3valecpr7/Capture.png

De unde provin acesti 6200? Mai am o placa Nvidia GTX 860M 2GB. dar restul 4 gb?

2 răspunsuri:
| QuertyQuestions a răspuns:

Banuiesc ca ai 6gb RAM. Acei total graphics sunt disponibili in caz de placa ta video necesita mai mult ea poate "imprumuta" de acolo, virtual vorbind, dar practic acei 6gb nu exista, e doar o metoda de a asigura stabilitatea windows-ului. Placa video poate imprumuta ram pentru a rula pentru putin timp la o capacitate mai mare. Nu stiu cat de corect e ce am spus eu, dar stiu sigur ca am citit undeva si ce am retinut mai exact e ca acei 6gb nu exista, adica nu poti sa-i activezi si sa rulezi jocuri la o grafica mai puternica.

| skzstyle a răspuns (pentru QuertyQuestions):

Am 12gb ram