| DixieP a întrebat:

Am o mică dilemă în legătură cu telefonul meu. E un Nokia Lumia 925. Sistemul de operare e Windows Phone 8.1. Ideea e că în ultima vreme merge mai prost decât mergea. Am observat că nu mai primesc actualizari, uneori mi se blochează ecranul (mai ales când intru pe TPU laughing ), îmi iese de pe Youtube...
Anyway. Daca nu mai primește actualizari și chestii de genul, va mai merge? :

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Update nu mai poți face, eu știam că Microsoft Lumia (Windows phone) "a murit " de câteva săptămâni. https://playtech.ro/2017/windows-phone-murit-oficial-microsoft/

6 răspunsuri:
| alexsil05 a răspuns:

A iesit la pensie (Ma refer la Windows 8.1, incearca sa-ti actualizezi OS-ul la Windows 10 Mobile, merge foarte bine, ai si Office 2016). Nu se mai actualizeaza, pentru ca nimeni nu le cumpara. De ex. eu sunt singurul din scoala mea (400 de copii) si eu sunt unicul care are un telefon cu Windows 10 Mobile, restul Android 4.4, 5.1 si 6.0. Cine are Windows Mobile este un norocos...

Te poti considera norocos ca ai un telefon cu Windows, pentru ca este Izi Pizi Lemon Squizi de utilizat.

| NarcisR a răspuns:

Incearca sa dai o resetare totala

| DixieP explică (pentru alexsil05):

Nu ii pot da upgrade la Windows 10. Am verificat si pe internet unde spunea undeva toate versiunile care il suporta, si a mea nu era inclusa.
Daca a iesit la pensie, asta inseamna ca trebuie sa ma pregatesc sa ii cumpar si un cavou, nu cred ca o sa mai "traiasca" prea mult. :'(

| DixieP explică (pentru NarcisR):

La fel de prost merge, am mai dat de cateva ori pana acum sad

| Rommeo a răspuns:

Scapa de acest sistem de operare. Se stie la nivel mondial ca cei de la Microsoft au renuntat la divizia mobile si implicit la sistemul de operare, deci in curand un telefon cu windows va fi folosit doar pentru apeluri si pentru camera.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Ar trebui sa ii reinstalezi sistemul de operare la windows 10
se presupune ca toti au deja windows 10 petelefoane, de aceea tie nu prea iti mai mers actualizarile avand 8.1