| MoșuVerde a întrebat:

Salutare. Am o mică nelămurire..am un HTC Desire 500, dar încărcătorul lui original nu prea încarcă corespunzător, deoarece beculețul îmi stă aprins, dar bateria uneori nu se încarcă, deși e aprins acel beculeț, așa că folosesc un alt încărcător cu un amperaj mai mic, decât cel "care ar trebui". Există riscul să se întâmple ceva cu telefonul?

2 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Atata timp cat tensiunea e cea corespunzatoare, nu se intampla nimic.

| buffa a răspuns:

Din punctul meu de vedere e si normal ca se poate arde. Fiecare telefon cere o anumita putere. Ia exemplu din viata: Tie sa-ti dea o lingura de bors te-ai satura? Ia ca exemplu. Asa si telefoanele, toate electronicile.
Bafta!