| Stefan123x a întrebat:

Salutare!

Am o placa de baza Asus H110m-R:

https://:///... DS6962BBM/

Aceasta are doar un conector pentru ventilator (4-3 pini).
Exista vreo metoda prin care pot adauga niste ventilatoare suplimentare?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Le alimentezi direct de la sursa, desigur.

| George_Bulboaca_1993 a răspuns:

Salut ventilatoarele se pot alimenta direct de la sursa de alimentare prin conectori sau direct de la firele galben (+), negru (-) a unei mufe din sursa. Foarte mare grija daca faci legaturile direct sa le izolezi bine dupa legare. Nu-ti recomand mai mult de 3 ventilatoare zgomot mare iar viteza de lucru e la fel si cu 3 si cu 5.Bafta