| AndreiTudose a întrebat:

Salutare. Am o problema cu pc-ul. Acum cateva saptamani a inceput sa se blocheze si sa se inchida. Nu am stiu ce are pana la un moment dat cand am fost cu el la un service iar persoana de acolo mi-a spus ca placa de baza e veche si trebuie schimbata. Am facut ce a spus el, am cautat alta placa de baza. Am schimbat placa si l-am lasat deschis cateva ore si tot la fel face. M-am dus iar cu el la service si le-am spus ca degeaba am luat placa de baza ca tot la fel face. Acum mi-au spus sa incerc alt hdd. Am pus alt hdd si la fel. Sursa nu are cum sa fie pentru ca este achizitionata acum 4 luni. Singura piesa care nu a fost schimbata in pc de cand l-am luat este coolerul de pe procesor. Eu as zice ca el este cauza. Pana la urma daca ma duc iar la service-ul ala imi spune sa schimb cine stie ce iar si le schimb degeaba. Si de cand cu placa noua am observat ca procesorul are o temperatura mai mare decat cu cea veche. Cu cea veche avea 35-40 de grade iar cu aceasta noua ajunge si la 68 de grade daca ma joc GTA V. Am nevoie de sfarturi. Care este problema?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un alt service!
Aia nu sunt specialisti, ci rusinea breslei!
Cum sa montezi un cooler, dupa care temperatura CPU sa urce la aproape 70 grade?!?!?

Calculatorul trebuie TESTAT serios, dupa care se schimba DOAR piesa cu problema, nu intreg aparatul pe rand!

Sper ca nu le-ai lasat placa de baza "defecta", ca "recompensa"...