| Grigore_Costel_1982 a întrebat:

Salutare!
Am o problema destul de ingrijoratoare. Am cumparat un laptop de o persoană necunoscuta(nu mai intru in detalii, să va spun direct problema). Când incerc sa instalez windows-ul ca sa imi booteze imi cere o parola de admin pe care eu nu o am. Am tot cauta pe google ceva rezolvari dar nu am gasit nimic. Am incercat sa-i dau resetare dar si acolo imi o parola de bitlocker. Mai am ce sa fac cu el sau mi-am luat o mare teapa? Laptop-ul este un Dell latitude 5410.

3 răspunsuri:
| ArtAlex a răspuns:

Salut. Daca apesi F2 si incerci sa intri in bios iti da voie?

| Grigore_Costel_1982 explică (pentru ArtAlex):

Imi da voie sa intru peste tot, doar ca nu-mi da voie sa modific nimic. Când incerc sa modific ceva imi cere parola admin.

| ArtAlex a răspuns:

Te ajut maine daca vrei pe un Facebook daca e sa imi dai camera