| saiyanul a întrebat:

Salutare.
Am o tableta I-INN active 10 A cu android 4.2.2 as vrea sa stiu si eu daca a mai incercat cineva sa-i faca root pentru ca am memoria prea mica la el si as brea s instalez unele jocuri sau programe.
Daca se poate spuneti-mi si mie cum se face pas cu pas fara sa iau brick

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Sau mai bune nu.Root-ul înseamnă să folosești Android Linux-ul pe cont de super user ceea ce va dezactiva toate securizările cu care vine dotat orice sistem Linux, de asta funcționează mai repede, dar asta îți va transforma tableta într-un miloc de atac al serverlor de SSL(de exemplu), deoarece orice malware se va putea instala în sistem, fara ca tu să ai habar, deoarece fiind pe root se înțelege că acel cont este destinat depanării sistemului în caz de avarie nici de cum a utilizarii zilnice.Succes