| oLiC a întrebat:

Salutare, am primit de la cineva un iPhone 4 iOS 5.1.1 codat in Vodafone ro cu jailbreak si vreau sa stiu daca ii pot face update la iOS...cand bag cablul de date si intru in iTunes zice sa fac update la iOS 6.1.3.Am citit pe alte forum`uri cum ca nu merge facut update daca ai jailbreak bla bla...eu sunt cam || cu iDevice`urile astea, daca puteti sa ma ajutati..ar fi minunat :d

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| oLiC explică (pentru Marius910):

Din contra... vreau sa scap de jaibreak...ce inseamna mai exact unlock`ul? decodare?

| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Daca ai alta cartela in telefon nu poti face update pentru ca telefonul e codat. Daca e in Vodafone ro codat si folosesti Vodafone ro poti sa faci update linistit folosind itunes.ATENTIE Tre sa fi 100% sigur ca telefonul e codat pe Vodafone ro si nu pe alta retea gen Germania franta etc pentru ca risti sa nu il mai poti folosi

| oLiC explică (pentru Spl1tS3c0nd):

Tocmai la asta ma gandeam si eu:-s...cum as putea afla sigur daca e codat in Vodafone? totusi...presupun ca daca era decodat cu vreun program ceva mergea in orice retea, nu doar Vodafone.

Răspuns utilizator avertizat
| oLiC explică (pentru Marius910):

Am multe chestii instalate in cydia.dar nu ma ultrasn0w..deci nu are unlock, nu?

| oLiC explică (pentru oLiC):

Nu am*

Răspuns utilizator avertizat
| oLiC explică (pentru Marius910):

4.10.01...vreau sa fie telefonul normal. oricum nu prea imi instalez aplicatii

Răspuns utilizator avertizat
| oLiC explică (pentru Marius910):

Am facut update...acum are bb 4.12.05 si merge in Vodafone, nu ma intereseaza in alta retea.Mersi!

Răspuns utilizator avertizat