| Liberate a întrebat:

Salutare. Am şi eu o problemă cu PC-ul, mai exact cu monitorul, cred. Când vrea să pornesc PC-ul pe modul normal, se vedea imaginea foarte prost, nici măcar nu intră pe desktop şi se restarteaza în prostie. Ca să reuşesc să intru, intru pe Safe Mode, dar se vede la fel, extrem de prost. Uitaţi aici o poză: http://i.imgur.com/4ru9nAI.png. Am uitat să precizez, când îl aprind, mai îmi apare şi urm. chestie: Cannot display this video mode, change computer display input to 1920X1080@60Hz. Monitorul este Philips(Led). Mulţumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in Safe Mode, da click dreapta pe ecran, intra inn screen resolution si schimba pe 1024X768. Salveaza si restarteaza computerul.

| Liberate explică:

Treaba e că mai apar nişte dungi verzi, iar în poză nu apar.