| cotoyyy a întrebat:

Salutare ! Am si eu o problema cu un Samsung yp-t9jb. Cand incerc sa il conectez la calculator se conecteaza apoi peste cateva secunde se deconecteaza. Ma poate ajuta si pe mine cineva ?

6 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Cred că atunci când l-ai cumpărat, în pachet avea şi un CD. Acel CD are pe el un program care ajută la această problemă. Instalează-l şi încearcă să te conectezi prin intermediul acelui program deoarece este posibil ca Windows-ul să nu îl recunoască fără acel program. O altă problemă ar putea fi computer-ul tău sau sitemul de operare (windows). Încearcă să te conectezi în alt PC al unei rude/prieten. Dacă face la fel încearcă să instalezi acel program de pe CD la acea persoana în care ai conectat încarcătorul. Dacă nu funcţionează nici cu acel program de pe CD, nici în PC-ul unei alte persoane înseamna că este de la telefon şi are nevoie de reparaţii.

| cotoyyy explică (pentru Ykuzo):

Am incercat si pe la rude pe mai multe calculatoare am instalat cd-ul dar degeaba...Cand functiona aveam probleme cu programul prin care bagam muzica in player il recunostea foarte greu. Ceea ce nu stiu eu e cum sa-l formatez. Sti u cumva cum se face? mersi anticipat big grin

| Ykuzo a răspuns (pentru cotoyyy):

Intrii la setări, stare memorie, reformatare telefon sau ceva de acest gen.
Dar o să îl găseşti sigur în Setări, Setări Telefon. Probabil o să îţi ceară un cod de securitate. Dacă nu l-ai modificat, codul de securitate al telefonului este 0000 sau mulţi de 0 (până nu mai încap zero-uri)

| cotoyyy explică (pentru Ykuzo):

Prietene este vorba despre un MP4 player ce telefoane visam aici? big grin

| Ykuzo a răspuns (pentru cotoyyy):

rolling on the floor Îmi pare rău! Nu ştiam că este un mp4 player. Seamănă mai mult cu un telefon mobil pe şină. Totuşi din setări ar trebui să se facă.

| cotoyyy explică (pentru Ykuzo):

Da cu siguranta din setari se face doar ca asta ramane un mister pentru toti laughing nimeni nu poate sa il faca tongue