| Heng a întrebat:

Salutare!

Am un laptop ASUS F550JK care trece de 80, uneori chiar si de 90 de grade in jocuri. Se incinge foarte tare. L-am curatat, i-am schimbat si pasta termoconductoare si nici un rezultat. Ce ar mai putea cauza supraincalzirea in afara de praf sau stres intens? De la ce ar putea sa fie problema?

Multumesc

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

I-ai facut overclock vreodata?

| Heng explică (pentru CinevaNou):

Nu

| EneCristian a răspuns:

E laptop na logic mai e si vechi ai un cooler? daca nu cumpara si cat despre a curata vezi ce faci( deseori coolerul intern nu porneste caci ai umblat cumva) oricum si unde te joci nu te juca in pat sau langa calorifer incearca sa mentii o temperatura mai scazuta prin a scoate setarile high si a juca intr-un ambient mai rece.