| Caponel98 a întrebat:

Salut am un laptop Acer aspire 5535 4gb ram dual coare 1.9 placa video ati 256 mb ram si un cooling pad. Problema este ca laptopul se incinge foarte rau cu toate ca am schimbat multe la el.
L-am curatat cu are comprimat cu tot am schimbat pasta termoconductoare am schimbat ventilatorul dar tot se incinge ajunge usor la 76 de grade cu cooling padu pornit. Ce mai pot sa ii fac?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nimic, il lasi in pace. Asa se incing anumite modele! Coolerul functioneaza in parametri normali?

| Caponel98 explică (pentru K0sti):

Da dar nu pot sa il lasa asa ca se incinge foarte rau ( 85-90 grade) si se opreste

| K0sti a răspuns (pentru Caponel98):

Pai si de ce nu spui tot? Sau trebuie sa scriem zeci de posturi pentru nimic! Inseamna ca acel cooler ori nu merge, ori nu are pasta termica, ori nu e bine pozitionat!

| Caponel98 explică (pentru K0sti):

Toate sunt bune

| K0sti a răspuns (pentru Caponel98):

Exclus!