| Popa_Horia_1992 a întrebat:

Am un laptop Asus K52J c model 2010, are 1 placuta RAM ddr3, 2 gb si un slot liber. Vreau sa mai pun o placuta. Cum pot afla ce frecventa este compatibila, si cat de mare poate sa fie (2, 4,8 gb). Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoti placuta ce o ai acum si mergi cu aia la magazinul de unde cumperi rami. Sa iti dea una la fel ca cea care o ai.

| octav005 a răspuns:

Uite aici din specificatiile producatorului de la Asus
DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM socket for expansion up to 8 G SDRAM

| Popa_Horia_1992 explică (pentru octav005):

Mersi fain happy

| RaduTN a răspuns:

Instaleaza programul CPU-Z pe el, intra la Memory si spune-ne ce specificatii are (latenta, voltaj, frecventa si care este producatorul).