| Victor_Costy_1988 a întrebat:

Salutare.am un laptop cu placa video integrata si am inteles ca merge sa-ti mai pui din memoria ram mai multa memorie la placa video.Stie cineva cum? Va multumesc.In bios nu imi apare optiunea sa adaug memorie

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

O face automat insa nu te ajuta cu nimic ca performanta.
Placile de baza integrate nu au putere de procesare asemenea celor dedicate.
Cel mai mult sunt folosite pentru redare text imagine si video si jocuri foarte slabe.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu poti tu sa-i mai dai memorie video integratei, decat prin adaugarea a mai multa memorie ram pentru a-si face mai mult share. Altfel, nu poti. Oricum el isi ia atat cat are nevoie si doar pana la o anumita limita.

| Victor_Costy_1988 explică (pentru Jipa95):

Am 2 gb de ram.Nu pot sa setez cumva sasi ia mai multa memorie?

| K0sti a răspuns (pentru Victor_Costy_1988):

Nu, si oricum ai putin, 2 GB e frectie!