| Manuel86 a întrebat:

Salutare.
Am un telefon Samsung S20+ si mi-am luat o baterie Samsung EB-U1200, cu fast charger si pe wireless.
Prin cablu incarca ok ca timp dar pe wireless imi arata 3h 45, ca timp estimat. Asta de la 18%.
Care sa fie problema?
Multumesc.

7 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Pe wireless cred ca e normal asa citeste si pe aici https://www.emag.ro/......D45S4ZBBM/

| Manuel86 explică (pentru cfrtobias):

Crezi ca este normal ca timp 3h 45, fiind fast charger?
In fine.

| cfrtobias a răspuns (pentru Manuel86):

Cred ca fast charger e prin cablu si asa mi se pare normal, am citit "- incarcarea rapida fara fir este disponibila numai la incarcarea unui dispozitiv; la incarcarea simultana a doua dispozitive, acestea vor fi la viteze normale de incarcare. " probabil asa e normal https://prnt.sc/uwoei3

| Manuel86 explică (pentru cfrtobias):

Vad ca nu prea ne intelegem.
M--am referit numai la incarcarea wireless.
La ei pe site scrue ca este fast charger.
Si m-am referit numai la incarcarea unui dispozitiv, un telefon S20+.

| Manuel86 explică:

Sa merg cu telefonul la service?
De ce?
De cati ani as putea sa-l am daca a aparut anul asta, in martie?
Samsung EB-U1200 este baterie externa.

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca are bateria ta ceva pentru ca 4 ore e cam mult, ar trebui sa fie pana in 2.5 ore.

As incerca sa iau si sa pun telefonul de cateva ori sau sa incerci sa il misti putin, daca se comporta tot asa o poti trimite inapoi la eMAG sa ti-o inlocuiasca.

| Wr3nch a răspuns:

Pai atata e charge-ul pe wireless. Se pierde foarte mult curent, de asta incarcarea cu fast charger pe fir e net superioara.