| stfnn a întrebat:

Cand vreau sa deschid mess-ul imi apare aceasta eroare:"This apllication has failed to start because DDRAW. dll was not found".
l-am si reinstalat dar tot nu merge.
ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Recomand 2 solutii:

1.) Reinstaleaza DirectX; link: http://www.microsoft.com/......tails.aspx

2.) Verifica prezenta cat si integritatea fisierelor din sistem.
Executa comanda urmatoare in Start / -> Run:
SFC /SCANNOW

* Introdu in unitatea optica, CD-ul cu Windows, pentru a se copia fisierele standard.

Succes!

4 răspunsuri:
| Zero a răspuns:

Sal happy e o problema generala, acum la mess maine, in tot pc-ul asa ca reinstaleaza wind happy

| Asiryx a răspuns:

Sper sa te ajute http://pcsupport.about.com/......-error.htm

Fundita? :)

| andreiano a răspuns:

Cea mai simplă soluţie (dacă ai Win XP), merge în 90% din cazuri: probabil că s-a şters fişierul din sistemul de operare. Mergi la cineva care are instalat Windows XP, iei fişierul DDRAW. dll din C:\Widows\System32\ îl copii la tine în calculator în acelaşi folder. Sau rogi pe cineva să ţi-l trimită pe mail sau mess.

| bbe_2777 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si a trebuit sa-mi instalez windowsul.pana atunci intra pe meebo poti vb si de acolo.scrii akl la yahoo id si parola si gata. fundita?