| Chiriac97 a întrebat:

Salutare. Cine se pricepe la HTML? Am ajuns pana la un punct, am creat un site cu 3 FRAME'uri, si am pus cateva linkuri in FRAME 2 si vreau sa mi le afiseze in FRAME 3. Nu stiu cum sa fac legatura. Multumesc!

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

De ce, pentru numele lui Dumnezeu ai folosit tag-ul frame?
Daca la asta te referi prin frame?
Html 5 se foloseste mai nou, in cazul in care nu ai auzit, si ala nu suporta.
Daca vrei sa faci un chenar, sau ce vrei tu, ceva gen frame, pur si simplu fa un container div, da-i un id sau o clasa, pune in el un link, si il editezi in css.

Ex

Iar apoi in css editezi

#frame-container {
background-color:red;
width:200px;
height:1000px;
margin:0 auto;
}

SI te joci cu ele pana iti iese ceva ce-ti place, eventual editezi si link-ul.

http://www.w3schools.com/html/default.asp

Invata de aici HTML si CSS, aici inveti ce-i mai nou, daca tu folosesti tag-ul frame, esti mult prea in urma, si multe tag-uri pe care poate le sti, nu se mai folosesc.

| Chiriac97 explică (pentru MenInShadow):

Ceva asemanator :https://www.google.ro/......ps?/search

E pentru la scoala. In frame 2 unde scrie acolo Navigation am niste linkuri puse cu "

| Chiriac97 explică (pentru Chiriac97):

si vreau si mi le afiseze in frame 3 sau "content". Adica sa'mi incarce continul linkurilor acolo. Gen, un link se numeste "Istorie"(linkul e in navigation) si vreau sa mi'l afiseze in frame3(Content),adica sa apara acolo date, scris, poze etc, lucruri de linkul le contine, dar pe care sa le afiseze in content. Nu stiu cum sa fac legatura. E pentru la scoala si probabil folosim o varianta mai veche de html.