| Robert_Andrei_1994 a întrebat:

Salutare, de cateva saptamani am sesizat ca atunci cand pornesc un joc, merge bine, pana intr-un punct mort in care frame-urile scad la 10-20, acesta is revine dupa cateva minute dar este foarte enervant, asa ca mi-am achzitionat o memorie ram de 2GB, in momentul de fata am 4 (3 usable), a fost in zadar as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac si as ramane recunscator daca m-ati ajuta, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Ai verificat hard disk-ul?
Schimba cablul sata!
Descarca HD Tune : http://www.hdtune.com/
Faci un screen la sectiunea Health! si il pui aici

| CPAElites a răspuns (pentru Robert_Andrei_1994):

Mai are putin si crapa man!
Schimbal

| Robert_Andrei_1994 explică (pentru CPAElites):

Ce crapa, mai detaliat, trebuie sa schimb cablul SATA? Si daca da, ce cablu, zi-mi ce sa-i fac sa previn asta!

6 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Poate se incalzeste prea tare sistemu ori intri in zone in care este mai mult de procesat, sunt explozii sau mai multi jucatori..., poate poti verifica ce anume cere jocul sau cam cum merge jocul cu placa ta video http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html caut-o in lista si vezi ca mai jos iti arata in functie de joc

| Robert_Andrei_1994 explică (pentru Shammal):

Chiar deloc, lagul incepe chiar si in cel mai random timp