| OvyBluRay a întrebat:

Salutare cum functioaneaza o placa tv tuner ca nu prea inteleg stiu ca trebuie bagata in unitatea centrala apoi trebuie instalat cd drive apoi ce mai trebuie trebuie cablu tv sau merge fara ca nu stiu vreau sa cumpar aceasta placa tv tuner vreau mai multe informati va rog frumos cu este cu tv tuner http://www.atexpc.ro/Detalii.aspx?IdProdus=1133332

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tv tunerul ce-l prezinti tu, nu se baga in computer. Acela are rolul de a face transferul intre anumite aparate. Exemplu intre o caseta de pe videoplayer si un DVD. Daca vrei un Tv tuner bun iti recomand asta: http://www.emag.ro/......PGlobalFM. Acesta are o intrare RFTV unde se pune o mufa de la cablu sau antena ( ca cea din Tv) si poti sa vezi canalele TV. Aceasta se introduce in PC, se instaleaza driverele si un program, se cauta canalele si se aranjeaza in ordinea in care vrei tu si gata. Cu telecomanda insotitoare poti sa pornesti computerul si sa-l opresti. Stai in pat si gata!
Cel care l-ai prezentat tu nu are intrare pentru cablu TV.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-as bucura daca as sti ca esti mai bine. Cred ca ai fost bolnav si n-ai putut sa dai o funda. E semnul de multumire pe acest site.