| Seby95 a întrebat:

Salutare daca imi puteti raspunde si mie la o intrebare ieri mi-am schimbat monitoru mi-am pus unul nou am incercat sa instalez jocuri(Fifa08 si euro truck simulator) dar nu merg imi zice ceva de grafica si de hardware si nu stiu ce sa ii fac nu m-am mai jucat din ianuarie un joc aaa si apropo jocuri merge doar cs1.6 in rest nimic am schimbat doar monitoru si cand aveam celalalt monitor tot nu merge am instalat si directx si nu merge unitatea are 2 ani si e ffff buna 250 HDD 2GB RAM trebuie sa mearga miau mers pana in decembrie toate jocurile dar dupa s-a stricat si l-am reformatat si nu au mai mers jocurile dar calculatorul merge fff bine

Răspuns Câştigător
| addictedToBitches a răspuns:

Buna

1)monitorul nu are nici o treaba cu jocurile si alte chestii
2) nu e chiar asa de buna unitatea eu am 500 GB si 6 RAM
3) probabil daca zici de grafica este sigur de la placa video degeaba ai 250 gb si 2 Ram daca nu ai placa video buna
4)incearca sa reinstalezi windowsul si apoi vezi daca merge (s-ar putea sa mearga)

Sper ca te-am ajutat!:X

funda?

2 răspunsuri:
| szergiu a răspuns:

Daca pe celalalt monitor iti mergea inseamna ca monitorul tau nu suporta o rezolutie mica/mare. incearca sa schimbi rezolutia.

| Seby95 explică:

Ba am zis ca nici pe celalalt nu mergeau