| Irinel79875 a întrebat:

Salutare. E bun acest router? Merită banii?
https://m.emag.ro/router-wireless-asus-rt-n12-n300-92462 /pd/DLLLLMBBM/
Funda

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

E ok ca si router, am avut un model similar de la Asus pe dsl si unul rj45; e ok ca si router. Daca merita banii, tu hotarasti. Totusi recomand daca poti sa urci bugetul la 150 ron un dual band http://bit.ly/2XUljWL sau un Archer http://bit.ly/2Hu73P4 C5 sau C6 prin bugetul respectiv.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice este bun, daca functioneaza si satisface cerintele care i se impun.
Pentru a fi folosit ca router wi-fi in camera, merge satisfacator.
La conectare poate functiona pana la viteza de 60-70Mbps, avand in vedere aceasta limitare:
"Rata de transfer Ethernet (Mbps) 10/100"
Pentru transfer mai rapid ai nevoie de rata de transfer 10/100/1000 sau mai mare, la toate echipamentele (inclusiv calculatorul si linia de internet de la furnizor).

| darrio2007 a răspuns:

Da. De ce n-ar fi bun?

| doctorandus a răspuns:

Nu cred: are porturi de 100 Mbps (deci nu are Gigabit) si nu are 5 GHz, in contextul in care banda de 2.4 GHz s-a cam gatat, daca nu locuiesti in pustie.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Plus ca nu exista AsusWRT Merlin pentru el.

| CarcotasulVesel a răspuns:

E cam scump pentru 100MBs wired
iar 300MBs wireless sunt de fapt o teapa, nu au valoare decat daca ai client cu 2 antene, sau ai mai mult de 2 client care chiar fac transfer in draci in acelasi timp (in majoritatea timpului nu e cazul)