| Trickster a întrebat:

Exista vreo metoda prin care sa imi dezactivez luminile de la castile de gaming? Castile mele sunt Marvo hg8902, iar seara, pe inturneric, pot fi deranjante pentru persoanele din jur.

1 răspuns:
| Algo098 a răspuns:

Daca nu au butoane sau soft care sa faca lucrul asta, ar merge niste banda izolatoare sau autocolant negru peste limini. Alta varianta ar fi desfacerea castilor si intreruperea acelor lumini.
Marvo e firma slaba. Am luat eu o tastatura luminata de gaming marvo si nu se vedeau tastele nici cu lumina, nici fara lumina. Calitate 0 si pret destul de mare. Ca sa nu o arunc la gunoi am marcat toate tastele cu caracterele respective facute la imprimanta si se poate folosi. Altfel era ca o tastatura fara semne pe taste.