| Florentin01 a întrebat:

Îmi spune și mie cineva un program cu ajutorul căruia pot crea și completa formulare? Adică după ce am creat formularul, spre exemplu contractul individual de muncă, și să îl completez pe calculator și apoi să îl printez ca să nu mai completez de mână. Rog seriozitate și multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Cauta pe Europass daca nu vrei sa il faci de la 0, selectezi dinainte tipul de fisier si dupa doar completezi campurile disponibile, poti crea altele, sterge, muta, e flexibil.
La sfarsit il poti descarca in mai multe format-uri.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de formular, respectiv daca vrei sa-l faci in asa fel incat sa nu poata fi modificat de altcineva sau nu te intereseaza asta.
In pimul caz vei face documentul cu extensia pdf, folosin un program gen Adobe Acrobat. In al doilea caz este destul un program gen Microsoft Word si extensia va fi doc sau docx.