| Quance a întrebat:

Salutare!
ma poate ajuta cineva cu o modalitate de a imi gasi o placa video compatibila cu sistemul meu?
(Cea veche are 1gb, este : 1023MB NVIDIA GeForce GTX 550 Ti Gigabyte )

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Scrie placa de baza ca asa nu am de sa stiu

| MortalX a răspuns:

Daca ai avut gtx 550ti, atunci orice placa pana la gtx 10xx ar trebui sa fie compatibila (insa trebuie sa fii sigur daca sursa este destul de puternica pentru ce vrei tu sa cumperi)

| Quance explică (pentru MortalX):

Sursa este de 1400 w,
iar placa de baza : Gigabyte Technology Co. Ltd. Z68AP-D3 (Socket 1155)
ram : 16.0GB Single-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
procesor :Intel Core i5 3340 @ 3. 10GHz

| alexboss2020 a răspuns (pentru Quance):

What? Ba vinde sursa aia si ia-ti una la 550w certificata bronze! La ce iti trebuie acea sursa de 1400w si normal ca duce sistemul!

| Quance explică (pentru alexboss2020):

"si normal ca duce sistemul!" ce vrei sa spui?

| alexboss2020 a răspuns (pentru Quance):

Scuze am raspuns la alta intrebare din greseala! Merge orice placa video pe PC-ul tau!

| MortalX a răspuns (pentru Quance):

Cu acea sursa poti face si gtx 980 ti SLI (doua placi video folosite simultan) insa acum depinde si de bugetul tau.
Cat despre restul PC-ului, totul pare ok, insa poti vinde sursa si sa iei una de 750w (nu ai nevoie de mai mult pentru SLI)