| Andreiu14R a întrebat:

este compatibila placa de baza Gigabyte B75M-D3V cu placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 650 OC? daca NU atunci spuneti-mi de ce...

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Este compatibila pantru ca e pci expres. Orice placa video care are pci expres se potriveste pe orice placa de baza care are pci expres, versiunile de pci expres (gen pci expres 2.1 sau 3.0) nu sunt importante pentru compabilitate.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sunt compatibile, nu te speria de comentarii. Nu o sa ai nici limitari ca nu e cazul la placa aia...

| dannyel86 a răspuns:

Slotul PCI Express 3.0 x16 e prevazut de placa de baza pe care ar trebui montata placa video. Fizic se potriveste in slot; ca performanta n-as putea sa dau sfaturi, de aceea e bine sa apelezi la specialisti sau cunoscatori in domeniu.

| CristianGabriel98 a răspuns:

Salut. Intra pe www.pcgarage.ro si intreabai pe ei. Sunt priceputi.