| Hopeless a întrebat:

Salutare o problema am in legatura cu add-on AdBlock care il folosesc pe mozilla 13.1 si in loc sa imi scoata doar reclamele enervante imi sterge absolut toate imaginile dintr-un website iar respectivul site are aspectul unui roman scris in notepad,inainte nu aveam probleme cu el,am sters cookie,cache,dezinstalat/instalat nenumarate ori si mozilla si Adblock dar fara reusita, daca ma puteti ajuta cu aceasta eroare as fi foarte recunoscator.

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

In intrebare ziceai doar de un site. Acum iti face probleme pe toate site-urile? Poti sa-mi dai niste exemple?
Sigur i-ai dat subscribe la o lista(easylist, fanboy's list)?

6 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

Verifica cu chrome si vezi daca acolo iti merge cu tot cu pluginul adblock instalat.
mozilla mai nou e de tot rahatul, si-au cam dat cu firma in cap.

| monstrulet a răspuns:

In "add-on bar", la adblock, ai optiunea sa-l dezactivezi pentru pagina respectiva sau pentru tot site-ul respectiv.

| Hopeless explică (pentru monstrulet):

Ideea e sa rezolv problema folosind adblock, daca fac ce mi recomanzi tu e ca si cum i as da disable pentru ca pe toate site urile imi face probleme.

| Hopeless explică (pentru monstrulet):

Inainte aveam de unde sa aleg dar acum este doar o optiune Rolist+Easylist, m am gandit sa folosesc alt filtru dar nu gasesc altul.(eu acum stau cu Adblock pe "disable" pentru ca imi este imposibil sa folosesc orice pe mozilla cu el activat)

| monstrulet a răspuns (pentru Hopeless):

Ai incercat sa-l reinstalezi?(adblock)

| Hopeless explică (pentru monstrulet):

Da...atat mozilla cat si adblock sad din cate am inteles in alte locuri cica ar fi multi care se plang de aceasta eroare dupa ce au instalat noul mozilla.