| Seby80 a întrebat:

Saptaman viitoare imi vine un Apple iPad 3 și vreau să cumpăr aplicații din App Store. Am un card Visa Electron BCR. Pot cumpăra cu el, este compatibil? Adică din lei merge să cumpăr în euro? Doresc detalii. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Nu stiu cum e cardul tau, dar daca e ebosat (cu literele in relief) si ai codul ala pe spate, DA SE POATE. Eu am un card in lire sterline din Anglia si cumpar lucruri in lei din Romania.
In plus pot cumpara cu cardul romanesc de Raiffeisen lucruri in alta moneda.
Conversia se face automat si nu esti taxat suplimetar, pretul pe euro sau alta moneda fiind cel oficial.
E simplu si nu ai de ce sa-ti faci griji.

4 răspunsuri:
| Seby80 explică:

App Store = Apple Market

| Seby80 explică (pentru Freddie23):

Am 16 cifre pe față și pe spate vreo 6 sau 8. Presupun că se pot face tranzacțiile.

| Freddie23 a răspuns (pentru Seby80):

Dap...e ok

| valentino52 a răspuns:

Eu am visa electron ING si nu merge pentru AppStore... in schimb plati din lei sa cumpar in euro pe poker merge cu cardul meu...