| Aurelian0709 a întrebat:

Salutare, se poate converti FAT32 în NTFS fără sa formatez HDD?
Am un HDD extern.

7 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Deaja ai NTFS in C, win 7 NU se instala pe o partitie de FAT32.
Atunci ramane ca ai mai multe partitii sau alt hard secundar pe care le poti transforma in ntfs insa merge greoi si dureaza ceva timp.Succes

| nutepriveste21 a răspuns:

Cu partition magic, dai,, convert partition". Si pentru unii care nu au inteles bine intrebarea: baiatul a spus ca are hdd extern deci nu are cum sa aiba windows instalat pe el, iar pentru cei care zic ca nu se poate mai bine taceau daca nu stiu.

| Aurelian0709 explică:

Folosesc Windows 7.

| Aurelian0709 explică:

Va mulțumesc!
Dar se poate converti și fără formatare.
Am încercat metoda, și a mers fără sa îmi șteargă vreun fișier.
http://www.sevenforums.com/......-ntfs.html

| Kyrie a răspuns:

Nu se poate! happy

| MariusF23 a răspuns:

Foloseste programe utilitare precum easeus partition manager, se poate folosi si windows disk manager dar nu stiu cum se face.

| mister1234 a răspuns:

Fara sa formatezi nu se poate