| Stefan123x a întrebat:

Salutare!
Se pot adauga alte carduri in aplicatia Revolut? Gen carduri de debit de la anumite banci, precum BRD, Transilvania...
De asemenea pot transfera bani din contul revolut pe alte carduri ale mele?

2 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Alege să alimentezi prin card bancar / card de credit apăsând "Adaugă card nou"
Introdu numărul cardului

Deci teoretic se poate.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poti alimenta FARA COSTURI cu orice card bancar, in orice moneda. Poti transfera bani in euro (sistem SEPA) in orice cont din UE, inclusiv Romania (nu stiu daca costa si cat). Atentie, daca incarci bani in Revolut de pe un card de credit/cumparaturi se considera retragere de numerar si incepe sa curga dobanda aia uriasa de 20 si ceva la suta.