| Girly97 a întrebat:

Salut! Am o colega noua de serviciu care isi doreste primirea salariului in contul ei Revolut iar angajatorul nu are nimic impotriva chiar daca nu este o banca romaneasca. I-a cerut un extras de cont colegei mele noi si nu stie cum sa faca rost de unul. Nici eu nu stiu cum, mai ales ca eu mai mult folosesc Revolut sa primesc bani de la prieteni dupa care sa ii transfer in contul meu de la Banca Transilvania.
Cum se poate face rost de un extras de cont pe o luna ca sa poata da colega mea angajatorului?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ii spui colegei sa nu plângă când îi blochează revolut contul din senin și nu mai poate accesa banii din salariu.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru suntserios):

Așa ceva nu se întampla

| carevaescu a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Se întâmplă cand se suspecteaza tranzacții frauduloase. Dansul exagereaza un pic, dar orice banca iti poate inchide contul in caz de frauda sau tranzacții ilicite. In asemenea cazuri, revolut returneaza banii in conturile de unde au provenit.

| Salontanul a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Se intampla. Daca li se pare o tranzactie dubioasa ti-l blocheaza temporar. Sunt si explicatii aici: https://www.startupcafe.ro/smart-tech/revolut-cont-blocat-deblocare.htm
si aici: https://www.vice.com/ro/article/k7e9km/de-ce-iti-blocheaza-revolut-contul

| suntserios a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Se întâmplă mult mai des că la i banca normala. Și când se întâmplă noroc la vb cu cineva...

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Salontanul):

Ok adio Revolut

| carevaescu a răspuns:

Se face din aplicatie.
Din pagina principala, alege contul in Ron, apasa pe ceke 3 puncte orizontale, si alege "statement" sau echivalent ul in romana. Apoi isi alege perioada si apasa pe butonul de generare pdf. Salvează fisierul si il trimite sau il printeaza.

| haileewatson a răspuns:

In aplicatie, se numeste statement