| ManolacheLaura a întrebat:

Știe cineva un program cu ajutorul căruia pot completa formulare de calculator sau trebuie sa apelez la un programator sau o firmă specializată? Adică să fac acele formulare în Word și mai apoi să le import în acel program ca sa completez câmpurile. Spre exemplu, contractele de munca, contractele de parteneriat, cereri etc. Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Paginile de formular le poti face in Word, cu spatiile lasate gol pentru completare.
Salvezi ca sablon si ai gata formularul de completat.
Cand il deschizi, completezi campurile si faci modificarile necesare, dupa care salvezi rezultatul in format document (doc) si/sau il tiparesti, dupa plac.