| Z3US a întrebat:

am intampinat o mica problema! vreau sa imi pun si eu un cod de siguranta la telefon! modelul acestuia este Nokia 5230! cine ma poate ajuta, dau vot! multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poti face din setari.Vezi manualul de utilizare, ai detalii si de schimbare a codurilor, asta daca mai ai manualul.

| Ekcstsy a răspuns:

Deci intri in setari telefon, phone management, security, phone and sim card si iti alegi acolo. Pin code Phone autolock period, lock code si o chestie super este remote phone locking care daca o activezi iti pui un mesaj predefinit de exemplu Eu ma duc la piata (e doar exemplu) si dai salvare apoi in cazul in care ti se fura telefonul, trimiti acest mesaj Eu ma duc la piata exact cum se scrie cu litere mari cu virgule puncte sau cum l-ai scris, de pe orice numar de telefon, si telefonul se blocheaza automat si trebuie bagat codul de deblocare. in cazul in care ai abonament, iti castiga putin timp pentru a-l inchide de la o filiala al operatorului tau. Este o chestie super faina happy. Daca nu te descurci, astept un mesaj. Am si eu tot Nokia 5230 si sunt f multumit de el.