| Xenoverse a întrebat:

am o intrebare pe laptopul meu am acum instalat W7 Ultimate si se misca greu laptopul pe x64 daca reinstalez W7 pe x32 se va misca mai rapid? astept pareri de la voi.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai pana in 3 gb ram recomand 32 b, daca ai 4 gb ram sau mai mult recomand 64 b, personal am vazut o diferenta dar pe un sistem care avea 3 gb ram mergea mai bine pe 32 b decat pe 64 b, numai vb ca pe windows 10 numai mergea deloc

| Eduard619 a răspuns:

Depinde acum si de specificatiile pe care le ai tu la pc.
daca ai un laptop mai vechi baga 32 biti sau chiar xp(decat daca e foaaaaarte slab) si sa il cureti (defragmentare curatare disk sau cc cleaner)

| imaqtpie a răspuns:

Dacă ai 4 GB ram sau mai mult instalează un sistem de operare pe 64 b (de preferat windows 10). Dacă îți merge greu, probabil este de la hdd încet.