| zNetII a întrebat:

Salutare TPU,am o problema,detin un telefon de tipul Wiko Robby, iar de 2 zile acesta nu se mai incarca,daca il bag la incarcat doar i se incetineste descarcarea,e de la baterie, trebuie schimbata?

1 răspuns:
| ViolaTM a răspuns:

Am avut acelaş telefon.
Ţine-l pe mod avion la încărcat. Şi înceracă altă priză. Sau alt încãrcãtor. Deşi la wiko trebuie incarcatorul lui neapărat. Dă jos o aplicaţie battery boost şi dacă nu. Prezintă-te cu el de unde l-ai luat. Telefonul meu făcea probleme la cameră se aprindea şi se stingea singură. În acelaşi timp mai redu din luminozitate până rezolvi.