| Cozmea022004 a întrebat:

Mi-am luat acum ceva timp un laptop la mana a doua,si am observat ceva ciudat la baterie. Cand il folosesc fara incarcator,iar mai tarziu il pun la incarcat,cateodata se incarca foarte greu,chiar luandu-i si cateva zile sa se incarce full, dar altatada se incarca obisnuit. Am mai observat ca bateriei ii lipsesc suruburile si se poate sa se deplaseze in interior. Se poate rezolva problema fara sa cumpar una noua sau e bateria stricata si trebuie schimbata?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai ceva defect de contact.
Cauta un electronist priceput sa verifice incarcarea si bateria!

| darrio2007 a răspuns:

Cea mai proasta alegere, marfă la mana a doua. Mai ales ca abia acum ai observat ca ii lipsesc suruburile.

| Brizbriz a răspuns:

Esti sigur ca nu ai nici o clema de fixat bateria?!?
de obicei au o clema de dat afara si o clema de lock, care nu mai permite sa fie data afara
ca, e posibil ca de aia se incarca prost, bateria nu e fixata

| DARLINGx a răspuns:

Sună la un electronist să te ajute,,,